Choroby Podkategoria: Choroby

 • Ośrodki leczenia alkoholizmu, współuzależnienia, DDA »

  Profesjonalne Ośrodki Leczenia alkoholizmu w tym oddziały detox, oddziały stacjonarne psychoterapii uzależnienia od alkoholu, oddziały dzienne, poradnie leczenia uzależnień i współuzależnienia, DDA oraz gabinety prywatne specjalistów psychiatrów i specjalistów psychoterapii. To właśnie mamy ambicję zawrzeć w naszym katalogu. Jest on merytorycznie nadzorowany przez osoby z wykształceniem medycznym, zwiększa to jego wiarygodność i moc poleconych placówek.
  Nasz katalog jest podzielony na województwa aby ułatwić Państwu wyszukiwanie placówek. Zapraszamy do zapoznania się z polską sceną leczenia odwykowego.

  Data dodania: 05 06 2012 · szczegóły wpisu »
 • Wszywka - Esperal »

  Gdy Disulfiram zniknął z listy preparatów leczniczych zarejestrowanych w Polsce podniósł się dwugłos. Tzw. "terapeuci" chwalili decyzję, zapominając dodać, że ich metody mają skuteczność ok. 5-7%. Natomiast rodziny alkoholików i sami chorzy zmuszeni byli do płacenia olbrzymich kwot za implantację Esperalu vel "wszywki". Wielu lekarzy wykorzystało tą sytuację żądając kilkutysięcznych kwot za zabieg. Na forach internetowych można było przeczytać tysiące głosów załamanych matek, żon, dzieci alkoholików, twierdzących, że tylko po wszywkach ich bliscy utrzymywali abstynencję. Leczenie choroby alkoholowej w niektórych przypadkach stało się bardzo trudne. Nie zachęcamy do implantacji Disulfiramu. Jednak gdy inne metody zawodzą a w przeszłości uzyskiwano dobre rezultaty po implantacji, proponujemy profesjonalne wykonanie zabiegu. Na naszej stronie poczytasz o tzw. frytce, bez zadęcia, bez mitów, zapraszamy.

  Data dodania: 18 03 2017 · szczegóły wpisu »
 • Łupież pstry »

  Łupież pstry jest to zarażenie grzybiczne cery, jakie nagminnie jest mylone z rozmaitymi innymi wysypkami. Choroba ta może wystąpić wśród ludzi w każdym wieku, jednak na ogół dotyka młodzież. Zdarza się raz za razem,że ogólnie dostępne preparaty apteczne w postaci maści nie przynoszą rozwiązania i konieczne jest używanie kurowania doustnego. Na stronie www lupiezpstry.com odkryjesz łupież pstry zdjęcia, oraz opis jak przebiega uzdrowienie. Zapraszamy do odwiedzenia witryny i rozszerzenia własnej znajomości dotyczącej tej choroby.

  Data dodania: 16 07 2012 · szczegóły wpisu »
 • Encyklopedia alkoholizmu »

  Pojęć związanych z zależnością alkoholową jest tysiące. Każde powikłanie, szkody zdrowotne, społeczne i emocjonalne, zespoły współuzależnienia oraz modne ostatnio pojęcie dorosłych dzieci alkoholików, warte są opisania. Do tego dochodzą placówki oferujące pomoc, różne rodzaje leczenia, psychoterapia, farmakologia z setkami związków chemicznych, znane doktryny, postacie sceny związanej z leczeniem uzależnień. Zapraszamy na portal encyklopedyczny związany z chorobą alkoholową, jednocześnie informujemy, że rozwija się on dzięki czytelnikom, moga oni uczestniczyć w tworzeniu artykułów.

  Data dodania: 06 09 2012 · szczegóły wpisu »
 • Zatwardzenie »

  Zademonstrowany tu serwis tematyczny gromadzi wiadomości dotyczące obstrukcji. W gruncie rzeczy to cała witryna jest poświęcona tejże przypadłości. Czytelnik odszuka tu od groma wartościowych informacji. Co ważne, dowie się w tym miejscu jak radzić sobie z zatwardzeniem, co na zaparcia jest najskuteczniejsze. Warto napomknąć, że długoterminowe zaparcia mogą być groźne dla zdrowia. Więc trzeba starać się o to, aby one nie tworzyły się, a kiedy już to nastąpi to sprawnie pozbyć się ich. W szeregu przypadków wystarczy wdrożyć wyłącznie dietę bogatoresztkową - jest to dieta na zaparcia. Dieta bogatoresztkowa charakteryzuje się tym, że konsumujemy więcej produktów z błonnikiem, czy też również bierzemy do tego środki z błonnikiem. Choć najlepiej konsumować błonnik naturalny. Dlatego też wskazane jest zastosować zioła z błonnikiem, jak babka płesznik. Nasionka tegoż zioła posiadają bardzo wiele błonnika. Więcej o błonniku i babce płesznik można również odszukać na łamach demonstrowanego tu wortalu internetowego.

  Data dodania: 11 06 2012 · szczegóły wpisu »
 • Leczenie alkoholizmu w prywatnym Szpitalu »

  Leczenie w prywatnej klinice odwykowej różni się od podobnych zabiegów w publicznych placówkach. Program terapii jest podobny, głównie opiera się na psychoterapii uzależnień, w warunkach stacjonarnych jest on bardzo intensywny.
  Cechą szczególną jest jakość opieki medycznej, publiczne szpitale nie diagnozują pacjentów, wykonują stricte zamówioną usługę. Część z nich wymaga od pacjentów aby zaopatrzyli się w komplet zaleconych leków na okres pobytu, przybyli ze świeżymi wynikami badań podstawowych. Żaden z publicznych OTU nie leczy powikłań alkoholizmu w pełnym zakresie, nie prowadzi rehabilitacji, w większości specjalista psychiatra jest tylko formalnie. Staramy się wyznaczać nową jakość w polskim leczeniu odwykowym.

  Data dodania: 24 08 2012 · szczegóły wpisu »
 • Alkohol jako patogen »

  Powszechnie uznany za źródło dobrego humoru, środek rozluźniający i euforyzujący, powinien być używany z umiarem i towarzysko. Niestety te jego subiektywnie pozytywne działania sprawiają, że spora bo wynosząca ok. 20 % procent grupa populacji, nadużywa go, pije szkodliwie lub jest od niego uzależniona. Kto może się uzależnić? A jako choroba alkoholizm jest przewlekły postępujący i zabójczy, w jego wyniku powstaje szereg powikłań. Do najważniejszych szkód wywołanych alkoholem nalezą: zdrowotne, emocjonalne, społeczne.

  Data dodania: 08 07 2012 · szczegóły wpisu »
 • Choroby reumatyczne »

  Schorzenia tkanki łącznej, zapalenia stawów, kości i inne podobne - opis, przebieg, objawy, rozpoznawanie, leczenie, w tym niebezpieczeństwa wynikające z terapii, te i inne wiadomości znajdziesz na naszej stronie. Reumatoidalne zapalenie stawów, Toczeń układowy i trzewny oraz objawy łuszczycowego zapalenia stawów, to dziś częste jednostki nozologiczne, masz przewlekające się stany podgorączkowe, wysokie OB, sztywność poranną, poczytaj o chorobach reumatycznych.
  Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy specjalisty odwiedź Reumatolog Warszawa jest to oferta prywatnego gabinetu, bez kolejek, bez czekania, w przyjaznej atmosferze badania i zalecenia.

  Data dodania: 08 05 2012 · szczegóły wpisu »

Najnowsze tagi związane z podkategorią: Choroby

Choroby - nowa strona:

Adres: