Alteryx – najważniejsze informacje

komputer system

Rozwój każdej firmy, niezależnie od branży, związany jest z ogromną (i stale rosnącą) liczbą danych. Rozwiązania takie jak Alteryx pozwalają na skupienie się na wyciąganiu prawidłowych wniosków mających pozytywny wpływ na rozwój przedsiębiorstwa, zamiast tracić cenny czas na porządkowanie informacji. Czym jest Alteryx? I w jaki sposób może pomóc Twojej firmie.

komputer system

Alteryx – system ETL

Alteryx to system komputerowy, który zajmuje się przygotowywaniem danych, a następnie pomaga w ich analizie. Praca analityków przez długi czas polegała przede wszystkim na łączeniu ze sobą informacji, przez co nie zostawało dużo czasu na ich analizę. Jak wiadomo, aby móc skutecznie planować kolejne kroki rozwoju firmy, niezbędne są rzetelne dane, a przede wszystkim ich interpretacja. Alteryx eliminuje ze zbiorów informacje niepotrzebne lub mylące, ale także wie, w jaki sposób łączyć ze sobą pozostałe dane.

Jego interfejs jest bardzo prosty w użyciu, szczególnie dla osób, które na co dzień mają styczność z analityką. Co istotne do jego obsługi nie jest potrzebna wiedza programistyczna, która w przypadku tradycyjnych form łączenia danych jest często niezbędna. Systemem posługuje się w dużej mierze za pomocą drag&drop, które umożliwia sprawne i instynktowne łączenie ze sobą podzbiorów, a następnie szybkie przejście do ich analizy. Alteryx bardzo szybko weryfikuje, czy połączone ze sobą foldery rzeczywiście mają na siebie wpływ i w razie popełnienia błędu przez użytkownika, natychmiast go o tym informuje.

Używanie Alteryx sprawia, że poprawia się także komunikacja między poszczególnymi działami w firmie. Nie ma konieczności każdorazowego informowania o wprowadzonych zmianach, ponieważ cała baza zmienia się aktywnie i wyświetla każdemu upoważnionemu pracownikowi. Dzięki temu można prowadzić skuteczny i sprawny teamwork, oparty o rzetelne dane i wygodne narzędzie analityczne. Podobnie jak w przypadku Tableau (z którym również można łączyć Alteryx) wszelkie analizy przedstawiać można w przystępnej formie wykresów i innych modeli graficznych. Dzięki temu łatwiej wyciągać prawidłowe wnioski i rozbudowywać strategię rozwojową firmy.

Jak Alteryx może usprawnić działania w Twojej firmie?

Korzystanie z Alteryx to przede wszystkim cztery główne korzyści, zauważalne w każdym rodzaju biznesu.

Po pierwsze wspomniana wcześniej oszczędność czasu, związana z poświęceniem większej ilości czasu na analizę danych, a nie tylko samo przygotowywanie zbiorów.

Po drugie dostępność danych dla każdego pracownika związanego z analizowaniem danych weryfikowanych i generowanych przez system. Mogą oni dowolnie łączyć je ze sobą, oczyszczać i mieszać, aby otrzymywać wyniki odpowiadające na ich pytania postawione hipotezy.

Po trzecie kontrola nad procesem, dzięki której można wykonywać różnego rodzaju operacje, nie martwiąc się o utratę poprzednich wyników. Na każdym kroku zarówno użytkownik jak i system sprawdzają poprawność wykonywanych obliczeń i reagują w odpowiednich momentach.

Ostatnia zaleta to możliwość skalowania biznesu. Oznacza to, że zakres usług w ramach Alteryx można dostosowywać do indywidualnych potrzeb danego przedsiębiorstwa i wraz z nim zwiększać jego przychody.