Czy wirtualne biuro jest legalne?

Czy wirtualne biuro jest legalne

Wynajęcie wirtualnego biura jest rozwiązaniem, które cieszy się coraz większą popularnością zarówno wśród freelancerów jak i dużych firm, które otwierają nowe oddziały. Takie oferty są dostępne w niemalże każdym większym mieście w Polsce. Dowiedz się więcej na temat wirtualnego biura.

Jak działa wirtualne biuro?

Podstawowym celem wirtualnego biura jest zapewnienie atrakcyjnego adresu, pod którym można zarejestrować swoje przedsiębiorstwo. Dla freelancerów oraz startupów wynajmowanie całego biura to ogromny wydatek, na który często nie mogą sobie pozwolić. Dlatego wiele początkujących przedsiębiorców decyduje się na zarejestrowanie firmy w miejscu swojego zameldowania. Jednak takie rozwiązanie wiąże się z kilkoma problematycznymi kwestiami. Przestrzeń domowa to nie zawsze najlepsze miejsce do spotkań z klientami oraz kontrahentami. Hałasy, bałagan oraz uporczywi sąsiedzi – to tylko niektóre z przykładów sytuacji, które mogą zakłócić dobrze zapowiadające się spotkanie. Jeśli nie posiadasz własnych czterech ścian to, aby móc prowadzić działalność gospodarczą w mieszkaniu, potrzebna jest zgoda właściciela mieszkania. Wirtualne biuro oferuje adres w centrum największych miast w Polsce za wyjątkowo niewielką cenę. Dlatego tak wielu przedsiębiorców decyduje się na skorzystanie z ich usług.

Kolejną istotną możliwością, którą oferuje wirtualne biuro, jest odbiór korespondencji. Dzięki temu unikniesz ogromnych kolejek na poczcie oraz zyskasz pewność, że ważny list (np. z urzędu) dotrze do Ciebie na czas. Jest to rozwiązanie, które z pewnością doceni wielu początkujących przedsiębiorców.

Wirtualne biuro oferuje również szereg innych usług. Są one dodatkowo płatne, jednak i tak w podsumowaniu kosztów, korzystanie z wirtualnego biura jest ogromną oszczędnością w porównaniu do wynajmu lub kupna własnego biura. Kolejną zaletą jest możliwość wynajmowania sal konferencyjnych lub biurek na godziny. Dzięki temu spotkania z klientami mogą odbywać się w profesjonalnej atmosferze. Dodatkowo na kontrahencie z pewnością zrobi wrażenie dogodna lokalizacja budynku, ponieważ większość wirtualnych biur posiada adres w centrum największych miast.

Kolejną ciekawą usługą oferowaną przez wirtualne biuro jest możliwość obsługi spotkań. Wiąże się to z powitaniem gości oraz podaniem napojów i przekąsek przez recepcjonistkę. Takie ugoszczenie klientów z pewnością zapadnie w pamięci i pozytywnie wpłynie na wizerunek firmy.

Czy wirtualne biuro jest legalne?

W związku ze wzrostem popularności wirtualnego biura zaczęły pojawiać się pytania i wątpliwości czy aby na pewno takie rozwiązanie jest legalne. Odpowiedź na powyższe kwestie jest twierdząca. Wirtualne biuro to w pełni legalna usługa, jeśli miejsce, które jest oferowane pod wynajem, ma pozwolenie na udostępnianie go osobom trzecim. Pomimo dyskusji na temat legalności wirtualnych biur, która odbywała się w Internecie, działalność tych miejsc nie budziła wątpliwości w organach prawnych. Z usług tego typu korzysta bardzo dużo osób, których przedsiębiorstwa zostały zgodnie z prawem zarejestrowane pod oferowanym przez wirtualne biuro adresem.