Leczenie depresji

kobieta leczona na depresję

Wiele osób zmaga się z depresją. Dzieci, młodzież, osoby dorosłe. Każde z nich, aby dojść fizycznie i psychicznie do siebie musi przejść krętą ścieżkę usłaną powodzeniami, jak i porażkami. Niektóre chore osoby wymagają bardzo długiej walki i pracy nad swoimi problemami, jak i długotrwałej psychoterapii.
W dzisiejszych czasach jest mnóstwo sposobów na zwalczenie depresji. Między innymi dostępne są środki przeciwdepresyjne, psychoterapia, deprywacja snu, oraz uczestnictwa w grupach wsparcia. A niekiedy w ciężkich przypadkach dochodzi do poddawania się elektrowstrząsom.

ANTYDEPRESANTY są to preparaty, których substancje poprawiają funkcjonowanie mediatorów- serotoniny i noradrenaliny, których zaburzenia odpowiedzialne są za depresje. Mają one na celu poprawić nastrój chorego, zmniejszyć jego lęk i niepokój. Zniwelować zaburzenia snu, oraz usprawnić procesy myślowe i ruchowe.

PSYCHOTERAPIA jest to terapia, która na celu ma odpowiadać na pytania, co jest odpowiedzialne za pojawienie się choroby. Ma ona na celu, aby chory inaczej postrzegał świat, oraz zmienił swój sposób myślenia i zachowania. Do psychoterapii nie można zmusić niestabilnej osoby. Musi ona całkowicie dobrowolnie się jej poddać, oraz ją zaakceptować.

DEPRYWACJA SNU czyli całkowite lub tylko częściowe pozbawienie snu, które pozbawia możliwości zaspokojenia swoich potrzeb życiowych, przez określony czas. Nie zalecane jest włączenie tej metody na własną rękę, gdyż jest możliwość spowodowania przejścia w fazę mani. Przeprowadza się ją tylko pod kontrolą lekarza.

GRUPA WSPARCIA umożliwia podzieleniem się swoimi doświadczeniami w pokonywaniu depresji, otrzymuje się wsparcie emocjonalne. Zwalcza i omawia się bezradność. Daje dużo siły, nadziei i poczucia własnej wartości wśród uczestników grupy.

ELEKTROWSTRZĄSY są najbardziej skuteczną metodą w zwalczaniu ciężkich przypadków depresji. Mają one na celu szybko i definitywnie poprawić objawy ciężkiej depresji.

Chcesz się dowiedzieć więcej na ten temat odwiedź psychiatra-gabinet.pl i spytaj co psychiatra może dla Ciebie zrobić.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *